EN TR
Stüdyo
Tasarım Yaklaşımı: 

Ergün Mimarlık, üretmekte olduğu projeleri, çevresel bağlamı ve kentsel bütünlüğüyle ele alan bir tasarım anlayışına sahiptir.   Tasarım sürecinde yapıların uygulanabilirliğini öngörerek, gerçekçi ve akılcıl yaklaşımları tercih eder.   Kullanıcı deneyimini mekansal tasarımının odak noktasında tutarak tasarladığı yapıların ve mekanların, kullanıcıda  heyecan ve ilgi uyandırdığı bir atmosfer kurgulamayı hedefler. 

Firma Tarihi:  

1995 Ender Ergün ve Cavit Ergün tarafından kurulmuştur.  Bu süre içindeki proje çalışmaları; iş merkezleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, konutlar, sosyal ve kültürel tesisler üzerine yoğunlaşmıştır. 2013 senesinden bu yana, tasarladığı yapıların mimarisi ile iç mekan tasarımının arasındaki bütünlüğü kurmak amacıyla iç mimari hizmetleri de vermektedir.
Ender Ergün
Ender Ergün
ENDER ERGÜN - DR. Y. MİMAR
Yüksek öğrenimini 1970 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde tamamlayan Dr. Y. Mimar Ender Ergün, 1971‐1981 yılları arasında, Düsseldorf’ ta;  Almanya'nın önde gelen mimarlık bürolarında çalışmış ve Aachen RWTH'de doktorasını tamamlamıştır. 1980‐1985 yılları arasında  YTU Mimarlık  Fakültesinde Yrd.Doç.Dr. olarak görev almış ve 9 yıllık PETA Mimarlık ortaklığı döneminden sonra 1995 yılında Ergün Mimarlık ofisini kurmuştur. Mimarlık pratiği süresince çeşitli proje yarışmalarında  birçok ödül kazanmıştır. 
Cavit Ergün
Cavit Ergün
CAVİT ERGÜN - Y. MİMAR
Dusseldorf doğumlu Y. Mimar CAVİT ERGÜN, yüksek öğrenimini 2000 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Bugün, 2000 yılında ortak olduğu Ergün Mimarlık ofisinde aktif çalışma hayatını sürdürmektedir. Ayrıca İTU MIAM 'da  Müzik Teorisi ve Kompozisyon bölümünde yüksek lisans yapan Cavit Ergün,  müzik çalışmalarına da aktif olarak devam etmektedir. 
Eser Ergün
Eser Ergün
ESER ERGÜN - Y. MİMAR
2002 Yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Eser Ergün,  YTÜ Mimarlık Bölümü’ nde lisans, İstanbul Bilgi Üniversitesi' nde yüksek lisans eğitimini tamamladı . 2007' den bu yana ortağı olduğu Ergün Mimarlık' ta çalışmalarını sürüdürken, 2011'den  beri İstanbul Bilgi Üniversitesi' nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak mimari tasarım stüdyosu yürütmektedir.
Hakkımızda
Zeynep Yapar Ergün
Zeynep Yapar Ergün
ZEYNEP YAPAR ERGÜN - MİMAR
İstanbul doğumlu Zeynep Ergün 2006 İstanbul Kültür Üniversitesi' nden mezun olmuştur. Yurtiçi-yurtdışında birçok farklı mimari ve iç mimarinin proje ve uygulama sürecinde yer almıştır. 2012 yılından bu yana Ergün Mimarlık bünyesinde Esat Özkan ile birlikte kurmuş olduğu iç mimarlık bölümünde çalışmalarına devam etmektedir.
Esat Özkan
Esat Özkan
ESAT ÖZKAN - Y. MİMAR
72-75 Yıllarına Almanya'da 75-81 arası Yıldız Teknik Üniversite’de çalışmış daha sonra CEDAŞ dek. İnş. A.Ş kurmuştur. Halen Yarı zamanlı öğretim üyeliği ve 2012 yılından itibaren Ergün Mimarlık bünyesinde Zeynep Ergün  ile birlikte kurmuş olduğu iç mimarlık bölümünde çalışmalarına devam etmektedir.
Servet Ünver
Servet Ünver
SERVET ÜNVER - MİMAR
1993 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 1998 yılına kadar Daryal Mimarlık’ta çalıştı. 1998 yılında katıldığı  Ergün Mimarlık‘ta Mimari Bölüm Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Meltem Uysal
Meltem Uysal
MELTEM UYSAL - IÇ MİMAR
1990 yılında İzmir’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden 2012 yılında mezun oldu. 2013-2015 İstanbul Teknik Üniversitesi (IMIAD) Uluslararası İç Mimari Tasarım Yüksek Lisans programında ve Hochschule Für Technik Stutgart / Almanya ‘da master öğrenimi gördü. Mayıs 2016’da Ergün Mimarlık ekibine katıldı.
Zeynep Ekinci Akpamuk
Zeynep Ekinci Akpamuk
ZEYNEP EKİNCİ AKPAMUK - MİMAR
İzmir doğumlu, 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 2013 yılına kadar İzmir'de Mimarlık çalışmalarını sürdürmüş olup, 2015 yılında Ergün Mimarlık bünyesine katılmıştır.
Gizem Arslaner
Gizem Arslaner
GİZEM ARSLANER - İÇ MİMAR
2006 yılında Beyoğlu İtalyan Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden mezun oldu. Ergün Mimarlık’a 2013 yılında iç mimari ekibinin bir üyesi olarak katıldı.
Gülsev Özbelen
Gülsev Özbelen
GÜLSEV ÖZBELEN - MİMAR
İstanbul'da doğdu.2008 senesinde Uludağ Üniversitesi mimarlık bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Ergün Mimarlık ekibine katılmıştır.
Burcu Durmaz
Burcu Durmaz
BURCU DURMAZ - MİMAR
İzmir' de doğdu. 2007 senesinde DEÜ mimarlık fakültesinden mezun oldu. 2012 yılında Ergün Mimarlık ekibine katılmıştır.
İpek Akbaylar Hayreter
İpek Akbaylar Hayreter
İPEK AKBAYLAR HAYRETER - Y. MİMAR
1983 İzmir doğumlu olan İpek, İzmir Amerikan Lisesi`ni bitirdikten sonra 2005`te Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü`nden mezun olmuştur. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Mimari Restorasyon Programı'nda yüksek lisansı boyunca araştırma görevliliği yapmıştır. İzmir, Montreal ve İstanbul`da çeşitli restorasyon ve uygulama projelerinde yer almış olup, 2016 yılında Ergün Mimarlık ekibine katılmıştır.
Gülay Erdoğan
Gülay Erdoğan
GÜLAY ERDOĞAN - TEKNİK RESSAM
Çanakkale Onsekiz Mart Universitesi İnşaat bölümü mezunu, Ekim 2015'ten beri Ergün Mimarlık'ta inşaat teknikeri olarak çalışıyor. 
Anıl Asal
Anıl Asal
ANIL ASAL - İÇ MİMAR
İstanbul'da doğdu. 2012 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Ergün Mimarlık bünyesine katılmıştır.
Ayşe Gül Gurdal/Taşkıran
Ayşe Gül Gurdal/Taşkıran
AYŞE GÜL GURDAL/TAŞKIRAN - MİMAR
Uşak'ta doğdu. 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 2006 yılından itibaren çeşitli mimarlık ofislerinde çalışmış olup, 2016 yılında Ergün Mimarlık ekibine dahil olmuştur.
Nesli Erten
Nesli Erten
NESLİ ERTEN - TASARİM
Los Angeles’te University of Southern California’nin Animasyon ve Dijital Tasarım Yüksek Lisans programından mezun. 2015 yılında Ergün Mimarlık ekibine katılmıştır.
Tuğçe Alkaya
Tuğçe Alkaya
TUĞÇE ALKAYA - Y. MİMAR
Adana'da doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünü'nden 2012'de; Mimari Tasarım Yüksek Lisans programından 2015'de mezun oldu. Ağustos 2015'de Ergün Mimarlık ekibine katılmıştır.
Alper Kılıç
Alper Kılıç
ALPER KILIÇ - MİMAR
2013 yılında Ergün Mimarlık ekibine katılmıştır. İstanbul'da doğdu, 2007 senesinde Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu.
Damla Arslan
Damla Arslan
DAMLA ARSLAN - TEKNİKER
2010 senesinde Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletme bölümünden mezun oldu. 2015 yılının haziran ayında Ergün mimarlık ekibine katıldı.