EN TR
ARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULE
ARSAN KULEİstanbul, Kadıköy
DURUM İnşaat Aşamasında
TARİH 2016
İNŞAAT ALANI 70.000 m²
PROGRAM Apart Birimler, Ticaret, Sosyal Tesis
YATIRIMCI Arsan Group
3D GÖRSELLEŞTİRME Saydam Tasarım
Tüm Projeler

Proje, FSM köprüsü  yolunun Kozyatağı‘nda E-5 otoyolu ile kesiştiği kavşağın yanı başında Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır. İki çevreyoluna ve metro istasyonuna yakınlığı sayesinde İstanbul'un bir çok noktasına kolay ulaşılabilir bir noktadadır. Aynı zamanda çevreyollarından görünürlüğü oldukça yüksek olan yapı, FSM köprüsünden Kadıköy’ e giriş istikametinde önemli bir nirengi noktası oluşturmaktadır.

Yapı baza kütlesinde ticari birimleri, kule kısmında ise residence birimlerini içermektedir. Merkezdeki avlu ticari alanlar için bir nefes alma alanı oluştururken, bazanın çeperindeki ticari teraslar, peyzajla bütünleşen yarı açık alanlar olarak tasarlanmıştır. Bazanın üzerindeki platform ise konutlar için, açık / kapalı sosyalleşme alanlarını  içermektedir. Bahçe,  fitness center ve spa alanları , üzeri kapanabilir havuz, tüm sosyalleşme alanına servis veren bir havuz bar, residence kullanımına ayrılmıştır. Bu alanlara ilaveten, yine konut kullanıcısı için, 18.katta  Marmara Denizi manzarasına yönlenmiş terası ile bütünleşen bir lounge alanı planlanmıştır.   

Yapının kütle ve cephe kompozisyonu parçalılık üzerine kurulmuştur.  Hem kule tasarımında hem de bazanın ele alınışında, gerek komşu binaların ölçeğiyle benzeşmek gerekse içerideki çoklu kullanımı dışa yansıtmak adına, yapı  kütle hareketleriyle parçalanmış, bu parçalanma renk ve doku farklılıklarıyla vurgulanmıştır. Farklılaşmayla  aynı zamanda bazadaki ticari birimlerin kimliksel özerkliğinin,  mimari dilin ayrıştırılmasıyla  dışavurulması  sağlanmıştır. 

This building is located where the Fatih Sultan Mehmet Bridge and Highway E-5 meet.  Directly on Atatürk Street you will see this building as you enter Kadikoy via the FSM bridge. This building is visible in a hub that connects different transit lines that connects the sprawling Istanbul city sides to one another.

Tüm Projeler
ARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULEARSAN KULE